Бібліофест на Новому бульварі – 2022

Тренінг «Кібергігієна: безпека понад усе»

З кожним днем інформаційні технології все більше проникають в життя сучасної людини. Сьогодні майже кожен має смартфон з доступом до Інтернет-мережі, що дозволяє користувачам завжди бути онлайн. Зокрема у будь-яку мить ви можете перевірити пошту чи месенджер, купити квиток в кіно чи забронювати житло для відпустки та навіть здійснювати платежі, не звертаючись до відділень банку. Всі ці дії в Інтернеті передбачають обмін певною особистою інформацією чи конфіденційними даними, які можуть опинитися в руках зловмисників, якщо ви втратите пильність.
29 вересня 2022 року завідувачка сектора «Інтернет-центр» Юлія Ковальчук провела тренінг «Кібергігієна: безпека понад усе» для користувачів бібліотеки. Цей захід пройшов у рамках відзначення Всеукраїнського дня бібліотек.
Тренерка надала рекомендації для учасників щодо основних правил кібергігієни. Кібергігієна — це заходи безпеки, розроблені для захисту пристроїв користувача від інфікування шкідливим програмним забезпеченням та можливого викрадення конфіденційної інформації.
На занятті учасники тренінгу дізналися про:
— сім правил кібергігієни;
— рекомендації з кібергігієни;
— як використовувати VirusTotal для перевірки підозрілих посилань та файлів?
— топ-6 кроків для захисту від кіберзлочинців;
— сім правил безпечного користування Wi-Fi;
— як захистити свій айфон?
— як захистити свій андроїд?
— як захистити соціальні мережі?
На практиці учасники налаштовували конфіденційність мобільних додатків Telegram, WhatsApp, Viber, Signal тощо. Також дізналися як працює двофакторна аутентифікація та як її увімкнути чи вимкнути.
Слідкуйте за розвитком подій на офіційній сторінці бібліотеки в «Facebook» https://www.facebook.com/lib.zt.ua/